Farská ekonomická rada

Je poradným orgánom farára, ktorej úlohou je pomáhať v hospodárskej správe farnosti. Vždy úzko spolupracuje so svojim farárom, radí mu a pomáha v hospodárskych veciach. Ekon. rada má iba poradný hlas. Vo všetkých právnických veciach farnosť, ako právnickú osobu, podľa práva katolíckej Cirkvi reprezentuje a zastupuje farár.

Ekonomickú radu tvorí farár a zástupcovia veriacich. Má mať v nej zastúpenie spoločenstvo veriacich každej z obcí, ktoré patria do farnosti. Predsedom ekonomickej rady je farár. Členom FER môže byť muž alebo žena po dovŕšení 21. roku, bývajúci vo farnosti. Má to byť čestný, svedomitý, skúsený a rozvážny kresťan - katolík odhodlaný hájiť záujmy Cirkvi.

Členovia FER majú mať praktické skúsenosti vo finančných a hospodárskych veciach a v záležitostiach stavebno-technických.

Voľba týchto ľudí neznamená, že ostatní nie sú dôležití a potrební. Každý jeden z Vás môže poradiť, pomôcť, prispieť k nášmu spoločnému dobru, lebo naša farnosť potrebuje každého jedného z Vás.

V prípade nejakých otázok a nejasností kontaktujte priamo pána farára našej farnosti.