Cirkevný spevokol sv. Mikuláša

Cirkevný spevokol sv. Mikuláša v Dubovej - roky minulé

Cirkevný spevokol sv. Mikuláša v Dubovej má dlhoročnú tradíciu. Jeho históriu, od začiatku až dodnes, sa   rozhodol spracovať jej dlhoročný člen a jeden z jeho prvých spevákov pán Ján Turčan st.. V tejto súvislosti sme ho poprosili o zverejnenie jeho zápiskov.

Dozviete sa, čo bolo podnetom pre vznik speváckeho zboru, ako sa postupne vyvíjal, ako si pán Turčan spomína na prvé i neskoršie spievané pašie, i na verejné účinkovanie spevokolu v obci, nájdete tam mená prvých i postupne pribúdajúcich členov i mená organistov, ktorí pôsobili v našej farnosti.

Ako píše sám autor: „Túto spomienku z úprimného srdca venujem všetkým svojim priateľom, speváčkam a spevákom z vďaky za všetky spoločne prežité chvíle.“ Spoločne Vám prajeme príjemné čítanie.